Avaleht

Tere tulemast Eesti Jaakobitee (Camino Estonia) lehele.

Eesti Jaakobitee on rahvusvaheline palverännutee Eestis, mis suundub Santiago de Compostelasse ja on osa üleeuroopalisest võrgustikust. Öeldakse, et palverännutee algab koduukselt. Nüüd on see võimalik. Eesti Jaakobitee suundub Riiga, ühineb Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Prantsuse ja Hispaania teedega ning jõuab Santiago de Compostelasse. Palverändur võib olla igaüks. Palveränduriks loetakse isikuid jalgsi või jalgrattaga. Teed võib läbida tervikuna või osade kaupa.

Eesti Jaakobitee suundub maamärgist maamärgini, ühest kihelkonnakirikust teiseni. Aasta 2021 on püha aasta, kuna jaakobipäev – 25. juuli – langeb pühapäevale.

Käesolev koduleht on loodud aitmaks palverändureid Eesti Jaakobiteel. Kodulehe peamine ülesanne on anda palveränduritele infot teekonna, etappide, samuti majutuse, öömajade, toitlustuse ja muu infrastruktuuri kohta Eestis.

Lisaks leiab siit infot Eesti palverändurite ühenduse – Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi – kohta ning palverännu kohta üldiselt.

Kui soovite minna Camino de Santiago teele Hispaanias või olla kursis Eesti palverändurite jooksvate tegemistega, külastage kodulehte www.camino.ee või jälgige meid Facebookis.

Head teed! Buen camino!