Avaleht

Tere tulemast Eesti Jaakobitee (Camino Estonia) lehele.

Eesti Jaakobitee on rahvusvaheline palverännutee Eestis, mis suundub Santiago de Compostelasse ja on osa üleeuroopalisest võrgustikust. Öeldakse, et palverännutee algab koduukselt. Nüüd on see võimalik. Eesti Jaakobitee suundub Riiga, ühineb Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Prantsuse ja Hispaania teedega ning jõuab Santiago de Compostelasse. Palverändur võib olla igaüks. Palveränduriks loetakse isikuid jalgsi või jalgrattaga. Teed võib läbida tervikuna või osade kaupa.

Eesti Jaakobitee suundub maamärgist maamärgini, ühest kihelkonnakirikust teiseni.

Käesolev koduleht on loodud aitmaks palverändureid Eesti Jaakobiteel. Kodulehe peamine ülesanne on anda palveränduritele infot teekonna, etappide, samuti majutuse, öömajade, toitlustuse ja muu infrastruktuuri kohta Eestis.

Eesti Jaakobitee ei vii mitte ainult Santiago de Compostelasse, vaid ka Rooma. Oleme ühinenud kultuuriteega Romea strata. Romea Strata läbib seitset riiki ja kulgeb Tallinnast Rooma.

Lisaks leiab siit infot Eesti palverändurite ühenduse – Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi – kohta ning palverännu kohta üldiselt.

Kui soovite minna Camino de Santiago teele Hispaanias või olla kursis Eesti palverändurite jooksvate tegemistega, külastage kodulehte www.camino.ee või jälgige meid Facebookis.

Head teed! Buen camino!

Marsruut päevade kaupa:

Päev 1: Tallinna piiskoplik Toomkirik – Saku (22 km)

Päev 2: Saku – Hageri (23 km)

Päev 3: Hageri – Rapla (24 km)

Päev 4: Rapla – Märjamaa (31 km)

Päev 5: Märjamaa – Kivi-Vigala (29 km)

Päev 6: Kivi-Vigala – Pärnu-Jaagupi (23 km) (siit algab harutee Pärnu-Jaagupi – Valga)

Päev 7: Pärnu-Jaagupi – Pärnu (32 km)

Päev 8: Pärnu – Tahkuranna (25 km)

Päev 9: Tahkuranna – Häädemeeste (23 km)

Päev 10: Häädemeeste – Treimani – Ikla (28 km)

Harutee Pärnu_Jaagupi Valga

Rajalogi KML- ja GPX-failidena:

Camino_Estonia_rajalogi_kml.kml
Camino_Estonia_rajalogi_gpx.gpx